איך מצליחים לשמור על המשקל לאורך שנים

pexels-media-9927899-1654440247686

מחקר שנערך באוניברסיטת קליפורניה הפוליטכנית על קבוצת מחקר המונה למעלה מ-6,000 משתתפים אשר ירדו יותר מ-25 קילו בממוצא והצליחו לשמור על המשקל יותר משלוש שנים, חולקים לראשונה אסטרטגיות להצלחה.

תוצאות המחקר פורסמו ב-9 בפברואר 2022 ב-Obesity Journal of The Obesity Society.
מדובר במחקר ראשון בקנה מידה גדול שבו אלה שירדו במשקל בצורה משמעותית והצליחו לשמר זאת לתקופה ארוכה, יכלו לזהות בעצמם מה עזר להם להצליח, ואיך הם הצליחו לשמור עליו.
במסגרת המחקר, המשתתפים ענו על שאלות פתוחות לגבי המניעים שלהם (בעבר ובהווה), ובאסטרטגיות לשמירה על הירידה במשקל והשינויים באורח החיים כתוצאה מכך. לאחר מכן, החוקרים השתמשו בטכניקות בינה מלאכותית כדי לעבד את המידע.
אחד הממצאים המרשימים ביותר היה כיצד אלה שהצליחו לשמר תיארו התמדה מול כשלונות. אלה שהצליחו, ראו כישלונות כחלק מהמסע המוצלח שלהם. כישלונות לא תוארו ככישלונות, הם נתפסו כהפרעה זמנית בדרכם להצלחה, ומדידת הצלחה מתבססת על יעדים ארוכי טווח.
תוצאות המחקר חשפו תובנות נוספות לגבי המניעים מאחורי הירידה במשקל והשמירה עליו. חלק מהמשיבים הזכירו בעיות בריאות כמו סוכרת ומחלות לב. אחרים ציינו חששות לגבי היכולת שלהם להתנייד, מראה חיצוני, והצורך בשינוי מכיוון שהם חשו עייפים מאוד.
רבים מהנשאלים אמרו שהתמדה היא חיונית ביותר כדי להתגבר על הכישלונות הבלתי נמנעים. הם עודדו אחרים לקחת את זה יום אחר יום, להצטרף לסדנאות וליווי מקצועי כדי להתאפס מנטלית, ולאמץ מטרות ארוכות טווח. רבים גם תיארו מעקב עקבי אחר צריכת המזון כמיומנות חיונית באורח חיים בריא.
המחקר גם הוכיח שאלה שהצליחו שמרו על מוטיבציה גבוהה בעיקר על ידי בריאות ומראה חיצוני, כמו גם שיפור ההרגשה, כאב מופחת, ביטחון עצמי, הרגשה נינוחה ונוחה יותר מבחינה נפשית ופיזית, כושר ודימוי גוף.
הממצאים עשויים להוביל לשינוי הנושאים המודגשים כאשר אנשים מקבלים ייעוץ כיצד לשמור על ירידה במשקל.⚠️
בנימה אישית, כאחד שעבר את התהליך, מעורב וחוקר את נושא, ומלווה את אוכלוסיית מנותחי קיצור קיבה ולסובלים מבעיות משקל , אני נרגש מאוד לדעת שהדרך שבחרתי לפעול ולקדם את אג’נדת הבריאות היא נכונה.😊
מעוניינים בטיפים נוספים ולהישאר מעודכנים? מוזמנים לעקוב אחריי בערוצים השונים.

שלכם 🙏

עופר לקסמן,
המרכז לבריאות הגוף מבית OLfitness.
המרכז הראשון מסוגו בארץ שמטפל בהשמנה בשיטת BariLifestyle® Mental-Fitness

לפרטים נוספים:

📍 יבנה
☎ 052-6369991

אתר פייסבוק | אינסטגרם קהילה וואטסאפ – קהילה

למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע אינו מתייחס למוצר או טיפול, הוא אינו התוויתי, ולא מהווה המלצה רפואית, ולא מיועד להנחות את הקוראים או לשמש כהמלצה, הוראה או עצה לקורא, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי.

קרדיט לתמונה: www.pexels.com

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
×

ברוכים הבאים לעופר ואתי לקסמן - מדע הבריאות.

× דברו איתי