Scroll Top
האקדמיה לבריאות
מבית OL-Fitness

האקדמיה לבריאות הינה פעילות בוטיק, מובילת דרך וקובעת סטנדרטים חדשים בתחום הבריאות לסובלים מעודף משקל ולאוכלוסיית מנותחי קיצור קיבה.

באקדמיה לבריאות אנו משלבים את כול מה שאתם צריכים במקום אחד כדי להצליח בתהליך, הכוללים כלים מנטליים, העשרת ידע בתחומים כגון בתזונה (מה לאכול, מתי לאכול, כמויות והרכבים), פעילות גופנית (סוגי פעילות גופנית, עצימות, אילו תרגילים לבצע ואיך לבצע נכון), הצטרפות לקבוצת תמיכה, מפגשי מעקב, ותמיכה שוטפת.

האקדמיה לבריאות היא חלום ומימוש חזון של אתי ועופר לקסמן שיודעים היטב מה אתם מרגישים ומה אתם חשים, ולמה? כי הם היו שם! עברו את הניתוח בתחילת 2017, השילו עשרות רבות של קילוגרמים ממשקל גופם. בעבר, חשבו והתנהגו כמו שמנים, וכיום הם אנשים אחרים.

כולנו כבר מבינים שלרדת במשקל לתקופה קצרה, זה אפשרי. האתגר הגדול זה איך משמרים זאת לאורך זמן.

המטרה של האקדמיה לבריאות הוא לתת מענה וכלים, הכול תחת קורת גג אחת, לצורך טיפול איכותי בבעיות ההשמנה והאתגרים שצצים תוך כדי התהליך.

הייחודיות שהיא מגיעה מתוך צורך אישי ומתוך התנסות אישית. התוכנית היא שילוב של כמה תחומים פעילות שהוכנסו לתוך “ארגז כלים” שתפור למידות של המטופלים כדי שהשינוי יהיה נכון ואפקטיבי לשנים רבות, ולתוך זה אנו מביאים המון אהבה, יחס אישי, סבלנות והקשבה רבה לאורכו של התהליך.

החזון שלנו

לרבים שינוי לאורח החיים בריא עבור אלה שעברו את הניתוח לקיצור קיבה או עבור אלה שמתמודדים עם משקל יתר, זו משימה לא פשוטה כלל.
רבים מתמודדים עם אתגרים מנטליים שמקשים על החזרה לשגרת החיים והופכים את תהליך לקשה.

🎯 הכול סובב סביב נושא אחד- בניית הרגלים חדשים ובריאים בתוך מירוץ החיים, שיביאו אתכם להיות יותר בריאים, יותר מאושרים, ויותר מלאי אנרגיה.

🎯 המטרה בשיטה היא להגיע לאיזון. לאזן את מנגנוני הרעב והשובע בגוף, ליעל את מנגנון חילוף החומרים, שיפור טווח התנועה, יציבות, וחיזוק מערכת השרירים ההיקפית.

החזון שלנו הוא להקים פלטפורמה פורצת דרך בגישה ובהנגשה שתרכז את הכלים והידע הנדרש לקהילה הבריאטרית ולסובלים מעודף משקל. הפלטפורמה תרכז ותשלב את כל מה שהמטופל צריך במקום אחד כדי לעזור לקבל החלטות מושכלות ולעבור את התהליך בהצלחה ובטוחה.

לכם יש את החלום, לנו יש את הידע והכלים להגשים

👈 באקדמיה לבריאות אנו נלמד אתכם כיצד הכול מתחבר, איך הכול עובד ואיך אתם יוצאים מאותם לופים (מלכודים) שהביאו אתכם למצב הנוכחי. השיטה עובדת על ידי בניית הרגלים בצעדים קטנים ומבוקרים ולכן השיטה מספקת תוצאות ויציבות לאורך זמן.

👈 באקדמיה לבריאות אנו מנגישים את כל החלקים החשובים בצורה מבוקרת, כך שזה לא מכניס אתכם לחרדות. כל התהליך להצלחה מתבסס על הכלה, הבנה ויישום.

👈 באקדמיה לבריאות אנו נלמד אתכם לשלב בין שני מרכיבי יסוד שהם הבסיס להצלחה: החלק המנטלי והחלק הפיזיולוגי. חשוב להבין שתהליך נכון הוא לא רק חיצוני, אלא בראש ובראשונה מתחיל מבפנים – הכול מחובר!

👈 ייעול ושיפור התפקוד של כל אחת מהמערכות החיוניות בגופנו יחד עם היכולת המנטלית הוא הבסיס להכל! יש להבין שהכל מחובר להכל, שמערכות הגוף מחוברות יחדיו ולא ניתן להפריד ביניהן. המפתח להצלחה, זו עבודה ממוקדת על כל אחד מהמערכות, אחרת זה נועד לכישלון.

☎️ נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם להגשים את החלום שלכם.

לכם יש את החלום, לנו יש את הידע והכלים להגשים

👈 באקדמיה לבריאות אנו נלמד אתכם כיצד הכול מתחבר, איך הכול עובד ואיך אתם יוצאים מאותם לופים (מלכודים) שהביאו אתכם למצב הנוכחי. השיטה עובדת על ידי בניית הרגלים בצעדים קטנים ומבוקרים ולכן השיטה מספקת תוצאות ויציבות לאורך זמן.

👈 באקדמיה לבריאות אנו מנגישים את כל החלקים החשובים בצורה מבוקרת, כך שזה לא מכניס אתכם לחרדות. כל התהליך להצלחה מתבסס על הכלה, הבנה ויישום.

👈 באקדמיה לבריאות אנו נלמד אתכם לשלב בין שני מרכיבי יסוד שהם הבסיס להצלחה: החלק המנטלי והחלק הפיזיולוגי. חשוב להבין שתהליך נכון הוא לא רק חיצוני, אלא בראש ובראשונה מתחיל מבפנים – הכול מחובר!

👈 ייעול ושיפור התפקוד של כל אחת מהמערכות החיוניות בגופנו יחד עם היכולת המנטלית הוא הבסיס להכל! יש להבין שהכל מחובר להכל, שמערכות הגוף מחוברות יחדיו ולא ניתן להפריד ביניהן. המפתח להצלחה, זו עבודה ממוקדת על כל אחד מהמערכות, אחרת זה נועד לכישלון.

☎️ נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם להגשים את החלום שלכם.

קווים מקצועיים מנחים

אנו באקדמיה לבריאות מאמינים שכדי להביא לשינוי יש לשלב בין שני מרכיבי יסוד שהם הבסיס להצלחה: החלק המנטלי והחלק הפיזיולוגי. חשוב להבין שתהליך נכון הוא לא רק חיצוני, אלא בראש ובראשונה מתחיל מבפנים – הכול מחובר!

ייעול ושיפור התפקוד הפיזיולוגי של כל אחת מהמערכות החיוניות בגופנו יחד עם היכולת המנטלית הוא הבסיס להכל! יש להבין שהכול מחובר להכל, שמערכות הגוף מחוברות יחדיו ולא ניתן להפריד ביניהן. המפתח להצלחה, זו עבודה ממוקדת על כל אחד מהמערכות, אחרת זה נועד לכישלון.

👈 ההיבט התזונתי

לתזונה השפעה קריטית על בריאותו. מצד אחד ללא מזון אין חיים. ומצד שני, התזונה היא אחד מגורמי הסיכון הגדולים ביותר לכול סוגי המחלות.

מזון ומרכיביו הם התשתית למבנה ותפקוד גופנו. צריכת מזון לא בצורה נכונה מוציאה את הגוף מאיזון, מה שחושף את הגוף לסיכון גבוהה.

והנגישות וההבנה בתזונה בריאה היא חלק מרכזי מהמטרות שלנו. התזונה משפיעה על היבטי הבריאות, החברה, הכלכלה והסביבה. תזונה בריאה תועיל בהיבטים האלה לטובת הפרט, הקהילה והסביבה.

ההמלצות התזונתיות של משרד הבריאות הן לתזונה ים תיכונית, אחד המאפיינים הוא צריכה מוגברת של תזונה מהצומח וזאת לאור יתרונותיה הבריאותיים, הסביבתיים, החברתיים והכלכליים.

מידע נוסף ניתן לקבל באתר משרד הבריאות

✅ אנו במרכז לבריאות וחיטוב הגוף מתחברים להמלצות החדשות של משרד הבריאות ומעודדים צריכה של כמה שיוצר מזונות מהצומח – ירקות, דגנים מלאים, קטניות, פירות, אגוזים, גרעינים, וצמחי תבלין, שכמה שפחות עברו עיבוד.

❌ במקביל, אנו במרכז לבריאות וחיטוב הגוף מעודדים צמצום מזונות מהחי וצמצום בצריכת מאכלים שנמצאו במחקרים כמזיקים לבריאות – מזונות מעובדים (דגנים מעובדים, בשרים מעובדים, חטיפים וממתקים), ומשקאות ממותקים.

👈 ההיבט המנטלי

לרובנו קשה לבצע שינויים בתוך החיים ולכן דיאטות, ניתוחים בריאטריים וזריקות יכולים לסייע ברווחת הבריאות והורדת המשקל לתקופה קצרה, אך רק אימון של המוח יביא לשינוי אמיתי, עמוק ותמידי.

ניתוח בריאטרי (קיצור קיבה) הוא הליך ייחודי המשלב שינויים קוגניטיביים, התנהגותיים ופיזיולוגיים משמעותיים. מדובר לא רק בירידה במשקל או טרנספורמציה במראה החיצוני, דורשים תשומת לב גבוהה להרגלי האכילה, תשומת לב בצריכת מרכיבי תזונה עשירים, פעילות גופנית סדירה ומותאמת למצב הרפואי והגופני ומעקב קבוע עם אנשי מקצוע. לפעמים שינוי זה יכול להגביר את רמות הלחץ ולפעמים להוביל למצוקה רגשית ודיכאון.
מצב תודעתי חיובי (Positive MINDSET) אצל אלה שעברו את הניתוח לקיצור קיבה ידוע כגורם משפיע חיובי על ההחלמה, מסייע בהסתגלות לאורח חיים החדש ושמירה ארוכת טווח על המשקל.

חשיבה חיובית: תרגול של חשיבה חיובית בחיים: תרגול של חשיבה חיובית מתייחס לשמירה על גישה נפשית חיובית. זה כולל בחירה להתמקד במחשבות, אמונות ונקודות מבט בונות כדי לקדם אופטימיות, חוסן וצמיחה אישי.

על ידי עיסוק בתכונות אלו על בסיס קבוע, אנשים שואפים למסד מחדש דפוסי חשיבה שליליים, להפחית אמונות שמגבילות את עצמם, ולגשת לאתגרים עם חשיבה יזומה ואחראית. המטרה היא להעלים מתח, להוריד חרדות, לשפר את הרווחת הבריאות, המוטיבציה, ההערכה העצמית ושביעות הרצון הכללית מהחיים.

באקדמיה לבריאות השיטה הייחודית מאפשרת לשלב בין פעילות גופנית מותאמת אישית, תזונה מאוזנת וחכמה ושיפור של מנגנון חילוף החומרים, היציבות, טווח התנועה ועוד, עם שינוי מנטלי, נפשי ואישי עמוק, פריצת חסמים רגשיים ובניית בטחון עצמי, כדי להגיע לשינוי עמוק, חכם, מדויק, הדרגתי ובטוח.

👈 ההיבט הספורטיבי

לפעילות הגופנית השפעה קריטית על בריאותו. מצד אחד הימנעות מפעילות גופנית חושפת אותנו לסיכונים בריאותיים רבים, אבל גם עיסוק לא נכון בפעילות גופנית מציבה אותנו בסיכון לפציעות ואפילו למקרי מוות.

אם אנו מדברים על אוכלוסיית המנותחים, יש לקחת בחשבון את הירידה המהירה במשקל, מה שגורם לירידה בחוזק ומאסת השרירים, קצב חילוף החומרים, המערכת ההורמונלית ועוד, מה שחושף את המנותח לתחושות והרגשה לא טובה במהלך היום וכן לסיכונים בריאותיים.

📌 יש להבין שחלק מהמנותחים לעולם לא הייתה את המוטיבציה לעסוק בפעילות גופנית, וזאת הסיבה שהם הגיעו למשקל החריג.

📌 יש לקחת בחשבון שחלק מהמנותחים יתחילו להתאמן בסמוך מאוד לאחר הניתוח (כחודשיים לאחר הניתוח), זאת אומרת שאותם מנותחים הינם עדין במשקל חריג.

📌 בדרך כלל רוב המתאמנים מגיעים עם בעיה בריאותית נלווית למשקל, כגון לחץ דם, סוכרת, בעיות לב, בלוטת תריס ועוד.

📌 תוכנית האימון אמורה להתבסס על תוכנית אימון ארוכת טווח. תוכנית אימונים שבנויה מהקל לכבד, מהפשוט אל המורכב. תוכנית אימון שתיתן עניין ואתגר להתאמן – אין כאן קיצורי דרך באם המנותח רוצה להשיג תוצאות ולשמור על אורח חיים בריא.

📌 תוכנית האימונים אמורה להתבסס על ארבעה מרכיבים עיקריים: חימום ומתיחות, יציבות וגמישות, סיבולת לב ריאה ואימוני כוח – מטרת האימון היא לשפר את התפקוד היום יומי ולהכין את המתאמן לאורח חיים בריא ע”י עיצוב התרבות ואורחות החיים החדשים הנחוצים לו לשמירה על אורח חיים בריא ומשקל תקין לאורך שנים.

📌 מרכיבי הבסיס של תוכנית האימון יהוו את הבסיס לתוכנית האימון הכוללת. ככול שיעבור זמן והמתאמן ישקיע בפעילות ותהיה התקדמות, נשלב יותר ויותר פעילות עצימה ופעילות כוח (כמובן בהתאם לגילו ומצבו הבריאותי).

📌 יש לקחת בחשבון שבשנה הראשונה של הניתוח, המנותח מאבד בין 35% ל- 50% ממשקל גופו, ומתחוללים שינויים פיזיולוגים קיצוניים בפרק זמן קצר מאוד והמנותח לרוב מאבד את כוחו הפיזי.

המטרה היא להקנות את הידע וההבנה כיצד יש להתייחס לאוכלוסיית מקוצרי הקיבה ברמות השונות של הפעילות הספורטיבית. להראות ולהדגיש עד כמה פעילות ספורט לגווניה השונים היא חשובה וקריטית ביותר לאוכלוסיית מנותחי הקיבה.

צרו קשר

    Privacy Preferences
    When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
    ×

    ברוכים הבאים לעופר ואתי לקסמן - מדע הבריאות.

    × דברו איתי