הכשרת מאמנים ומטפלים בליווי מנותחי קיצור קיבה

לראשונה קורס ייחודי שמשלב ידע רב מבוסס מחקר וניסיון אישי כדי למקסם את יכולות האימון והליווי המקצועי למנותחי קיצור קיבה ולסובלים מבעיות משקל.

“כאשר מדע, פרקטיקה וניסיון חיים מחברים”

רקע כללי

רבים לא מודעים שהשמנה זה לא עניין של בחירה ולרבים הניתוח לקיצור קיבה הוא קו ההגנה האחרון לחיים בריאים. רוב המנותחים היו שמחים לאמץ אורח חיים בריא ולנהוג אחרת אבל במציאות, זו משימה לא פשוטה.

ישראל היא מהמובילות בעולם במספר ניתוחי קיצור הקיבה הנעשים בה יחסית לגודל האוכלוסייה.

בשנת 2020 בוצעו בישראל מעל 7,000 ניתוחים  בקרב מבוגרים מעל גיל 18.

האתגר הגדול וההצלחה לאחר הניתוח נמדדים בטווח הארוך ולא בטווח הקצר, מכיוון שאחד האתגרים לאחר הניתוח הוא לא הירידה במשקל אלא השמירה על המשקל.

ההשמנה היא המחלה של העולם המערבי, והוגדרה על ידי הארגון הבריאות העולמי (WHO) כמגיפה.

לא סתם ההשמנה מוגדרת כמגיפה. אנו חיים בתקופה שמוגדרת “כפרדוקס אבולוציוני” שבו קיים ניגוד בין הקוד הגנטי שלנו לבין התקופה והעידן שאנו חיים בו. אותו פרדוקס יצר רשימה של מחלות רבות שרובנו לצערי מתמודדים איתם כגון: כבד שמוני, רמות סוכר גבוהות, עששת בשיניים, מחלות לב, חרדה, דיכאון, אלרגיות ועוד.

גוף האדם לא יודע כיצד להתמודד עם השינוי הרדיקלי שמתחולל סביבנו ופשוט קורס תחת הנטל.

החזון הוא להקים תשתית מקצועית של מאמנים והמטפלים שתעלה את המודעות לצרכים המיוחדים של מנותחי קיצור הקיבה בכול הקשור לפעילות ספורט, תזונה  ובריאות.

חשיפה לאוכלוסייה חדשה

הזדמנות עסקית ייחודית

ליווי אישי לאורך כל הדרך

פרקטיקה מהמפגש הראשון!

1

כמאמנים ומטפלים אתם לבטח יודעים היטב  שתזונה בריאה ופעילות גופנית סדירה הם המפתח לחיים בריאים, אבל יחד עם זאת עלינו לדעת איך לעזור לאחרים כיצד לעשות את השינוי בצורה נכונה כך שלא יופעלו טריגרים שיכולים לפגוע במתאמנים שלכם.

כמאמנים ומטפלים, עלינו לדעת כיצד לאמן נכון, אבל כאשר מדובר באימון של מנותח לקיצור קיבה, לא מדובר באימון כושר רגיל.
עלינו לדעת איך לעזור לאפשר למנותחי קיצור קיבה ולמתמודדים עם בעיות המשקל ,כיצד הם לוקחים שליטה ויכולים לעשות את השינוי.

אחרי הניתוח לקיצור קיבה, הגוף מתחיל לרדת במשקל, צריך לדעת איך לנצל את הזמן הזה אני כדי לעצב נכון את המחשבה ואת הרגש, בהתאם.
זה לא תהליך פשוט וקצר, אבל בוודאות תהליך בר השגה.

לא כל פעילות גופנית או תזונה מסוימת מתאימה לכולם, לא בהיבט הפיזיולוגי, לא בהיבט הבריאותי ולא בהיבט המנטלי. למעשה התנהלות לא נכונה, התאמה שגויה של תכנית אימון או ביצוע אימון בצורה שגויה, יכולים לגרום פציעות וסבל רב למתאמן.

2

זאת הסיבה שהשיטה הייחודית שלי The BariLifestyle program עובדת כי היא עוזרת להטמיע את השינוי בדרך שהכי מתאימה למטופל, ולהתקדם לעבר כל יעד שנקבע, בהדרגה, בחוכמה וביעילות.

שיטת BariLifestyle Program שפותחה מתוך צורך אישי, מאפשרת לבנות התנהגות ולעצב הרגלים חדשים שאיתם אפשר לנהל אורח חיים בריא ותקין לשנים רבות. תזונה מאוזנת ובריאה, שיפור מנגנון חילוף החומרים בגוף, שיפור היציבות, שיפור טווח התנועה ועוד.

שיטת BariLifestyle Program מאפשרת לשלב בין פעילות גופנית מותאמת אישית, תזונה מאוזנת וחכמה ושיפור של מנגנון חילוף החומרים, היציבות, טווח התנועה ועוד, עם שינוי מנטלי, נפשי ואישי עמוק, פריצת חסמים רגשיים ובניית בטחון עצמי, כדי להגיע לשינוי עמוק, חכם, מדויק, הדרגתי ובטוח.

השינוי מגיע מתרגול רוטינות חדשות והשינוי בשיטה מגיע מתנועה!

בשיטה שלי עובדים על כלל המערכות בגוף וזאת על ידי יצירת גירויים פיזיולוגים שיוצרים גירוים מנטליים. השיטה עובדת על ידי בניית הרגלים בצעדים קטנים ומבוקרים ולכן השיטה מספקת תוצאות ויציבות לאורך זמן.

אני מאמין כדי להביא לשינוי יש לשלב בין שני מרכיבי יסוד שהם הבסיס להצלחה: החלק המנטלי והחלק הפיזיולוגי. חשוב להבין שתהליך נכון הוא לא רק חיצוני, אלא בראש ובראשונה מתחיל מבפנים – הכול מחובר!

ייעול התפקוד הפיזיולוגי ושיפור של כל אחת מהמערכות החיוניות בגופנו יחד עם היכולת המנטלית הוא הבסיס! יש להבין שהכול מחובר להכול, מערכות הגוף מחוברות יחדיו ולא ניתן להפריד ביניהן. המפתח להצלחה, זו עבודה ממוקדת על כל אחד מהמערכות, אחרת זה נועד לכישלון.

3

בשנים האחרונות אני מאמן, מטפל ומלווה את אוכלוסיית מנותחי קיצור קיבה והשסובלים מעודף משקל בשיטה שפיתחתי ושאני באופן אישי פועל ומתאמן לפי אותם העקרונות.
המרכז לבריאות וחיטוב הגוף הוקם מתוך צורך אישי ומתוך חזון שיש לטפל בגורמי ההשמנה בצורה שונה לחלוטין ממה שמקובל כיום.
אחרי שנים של פעילות והצלחות, הגיע הזמן לאפשר למאמנים ומטפלים אחרים לדעת כיצד יש לאמן וללוות נכון את קהילת מנותחי קיצור קיבה ולסובלים מבעיות משקל בצורה שונה, נכונה ובטוחה.
מדובר בקורס מקצועי מתקדם ועדכני, המרכז המון ידע, מקצועיות וגישות נכונות הכולל טכניקות טיפוליות בתחום ההתנהלות היום יומית, התנועה והספורט.
בקורס הייחודי שלי, אתם תרכשו ארגז הכלים מקיף שמרכז את כול מה שאתם צריכים לדעת אודות מנותחי קיצור הקיבה.
 • בקורס נלמד על סוגי הניתוחים ומה הם ההשפעות הפיזיולוגיות והמנטליות שחלים על הגוף.
 • בקורס נלמד על תזונה בשלבים השונים שלאחר הניתוח וכיצד זה משפיע על תוכנית האימונים.
 • בקורס נלמד איך לבנות תוכנית אימונים שמתאימה לשלבים השונים שלאחר הניתוח מבלי לגרום לנזק לגוף.
 • בקורס נתרגל הלכה למעשה שיטות אימון שמתאימות בפרקי זמן שונים מהניתוח.
 • בטיחות ונקודות אזהרה. דגש רב ניתן במהלך הקורס על רמת בטיחות גבוהה תוך מתן בטחון למטפל.
הנושאים בתוכנית

1. תזונה בריאטרית – כחלק מהניתוח ותהליך ההבראה, המנותחים צריכים להתרגל להרבה שינויים אחרי ניתוח. אחד החשובים שבהם הוא האופן שבו אוכלים ושותים. אחד השינויים המהותיים באופן שבו אוכלים אחרי ניתוח לקיצור קיבה הוא תשומת הלב למה שאוכלים, ולכמויות. בלי תשומת לב האכילה עלולה להוביל לאנמיה, היפוגליקמיה, כאבים שרירים, צרבת, הקאות, שלשולים, גזים ולחוסרים תזונתיים למשל בחלבונים, בוויטמין B1 .

המטרה היא לחשוף את המאמן לאתגרים ולהקנות לו את ידע והבנה בכול הקשור לעניין התזונה לקהילת מנותחי הקיבה בנוסף לידע שצבר.

2. פסיכולוגיה – חלק מאוכלוסיית המנותחים מגיע לתהליך עם תדמית ירודה מאוד, באותה נשימה, יש מנותחים שלאחר הניתוח שהשילו מעל 50% ממשקל גופם פתאום נראים קטנים ומצומקים, מה שמאוד פוגע בתדמית שלהם. בנוסף מתברר שקיימת תופעה בקרב בני זוג בהם, אם רק אחד מהם עובר את התהליך, מתעוררות בעיות וחילוקי דעות בין בני הזוג על מערכת היחסים והחיים בכלל, בעולם כבר מצאו שם לתופעה: “גירושים בריאטריים”. מהמחקרים שנעשו בנושא מתברר כי מי שהיו נשואים ,נטו להתגרש יותר לאחר הניתוח, בהתאם למשקל שהורידו לאחר הניתוח. ככל שהירידה במשקל לאחר הניתוח אגרסיבית יותר, כך עלתה הסבירות לגירושים. באותה נשימה , מטופלים רווקים שעברו את הניתוח נטו למצוא זוגיות ולהתחתן לאחר הניתוח מהר יותר מאלו שלא עברו את הניתוח.

המטרה היא לחשוף את המאמן בקשיים שאוכלוסיית מנותחי הקיבה מתמודדים איתם.

3. אנטומיה בריאטרית – המבנה האנטומי של מנתחי הקיבה משתנה ויש להבין את משמעות השינוי, קיים צורך לעמוד על המשמעות של אכילה בכמויות קטנות ויכולת הספיגה של הוויטמינים והמזון שונה ממתאמן רגיל. יש לשים דגש על ההשלכות על הגוף בטווח הקצר ובטווח הארוך וקיים צורך לבנות תוכניות אימונים ותזונה שמתאימים לאוכלוסייה הזו.

המטרה היא להקנות את הידע וההבנה לסטודנט על המשמעויות והשוני שעובר מנותח תוך כדי תהליך ולאחריו.

4. פיזיולוגיה בריאטרית – ירידת המשקל דרסטית תוך זמן קצר ביותר גורמת לירידה בחוזק ומאסת השרירים, מתחוללים בגוף שינויים קיצוניים ותוך כדי תהליך הירידה מתעוררים בעיות שיכולים להפריע להתנהלות היום יומית של המנותח.

המטרה היא להקנות את הידע וההבנה לסטודנט על המשמעויות והשוני שעובר מנותח תוך כדי תהליך ההרזיה. שינויים הורמונליים, צריכת ויטמינים ועוד.

5. מחלות והתייחסות למנותח בחדר כושר – להוסיף בתוך הלימודים, רקע והבנה עמוקה של המחלות שמתאפיינות את אוכלוסיית מנותחי לקיצור קיבה וכן המחלות שיכולות לצוץ לאחר בניתוח.

6. פעילות ספורט ותוכניות אימון ייעודית לאוכלוסיית מקוצרי הקיבה – פרקטיקה. דגשים ובניית אימון לאוכלוסיית מקוצרי הקיבה בתקופות שונות שאחרי הניתוח: 3 חודשים אחרי הניתוח, 6 חודשים אחרי הניתוח, 9 חודשים אחרי הניתוח ושנה אחרי הניתוח.

המטרה היא להקנות את הידע וההבנה לסטודנט כיצד יש להתייחס לאוכלוסיית מקוצרי הקיבה ברמות השונות של הפעילות הספורטיבית. השיקולים לתכנון פעילות גופנית מומלצת לקהילת מנותחי הקיבה, חשיבותה ועקרונות מנחים. איך לאמן ולבנות תוכניות אימון בציר הזמן של עד שנתיים שלאחר הניתוח באופן כללי ובחדר כושר בפרט. להדגים ולהדגיש עד כמה פעילות ספורט לגווניה השונים היא חשובה וקריטית ביותר לאוכלוסיית מנותחי הקיבה. נושא הביטוח הבריאותי ושאלון בריאות.

המרכז לבריאות וחיטוב הגוף מציע מגוון טיפולים וסדנאות שמיועדים עבור אוכלוסית מנותחי קיצור קיבה ולסובלים מבעיות משקל
בתחום אורח חיים בריא, הבריאות והספורט שנוצרו על מנת להעשיר ולהעצים את הידע הכללי והמקצועי של קהילת המטפלים והמאמנים בישראל.

אנו עומדים לרשותכם בכל עת, במהלך הלימודים ובסיומם, עם שירות אישי ומקצועית, כי ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו!

רוצים לשמוע עוד?

השאירו פרטים ואנו נחזור אלייכם בהקדם האפשרי

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
  ×

  ברוכים הבאים ל BariLifestyle מבית OLfitness

  ×