Scroll Top

תוכנית “ברוכים הבאים” ילדים ומתבגרים

תוכנית שמיועדת לילדים ומתבגרים שסובלים מעודף משקל ומדימוי עצמי נמוך
הידעתם שאחד מכל שלושה ילדים בישראל בגיל חטיבת הביניים סובל מעודף משקל והשמנה? כאן ועכשיו אנו עוצרים זאת!
  • בתוכנית זו אנו שמים דגש על שילוב עבודה משותף בין ההורה והילד.
  • התוכנית תעניק לילדכם ולכם את הכלים וההבנה איך להתמודד עם האתגרים שמשפיעים על בריאות ילדכם.
  • שילוב של כלים שונים יחד עם שותפות בין הורה וילד הם ערובה להצלחה בתהליך.
  • במסגרת התכנית אנו נעשיר את הידע בתחומים הרלוונטיים לתהליך, כגון: העצמה של תחושת המסוגלות, חיזוק הדימוי העצמי ובנייה של ארגז כלים רחב שיתן לילדכם ולכם את היכולת להמשיך בתהליך בצורה עצמאית ובטוחה.
  • נבצע מפגשי מעקב כול שבוע, אחת לחודש עם ההורים, ביצוע מדידות וקביעת יעדים לטווח הקצר ולטווח הארוך, מעקב ופיקוח תזונתי ובניית מעטפת נכונה להצלחת התהליך.
  • בתוכנית זו נשלב אימונים אישיים בכל מפגש, אימונים שמטרתם ליצור את הגירויים המנטלים והגופניים הנחוצים להצלחת התהליך.
  • בתוכנית אנו נשלב פעילות שמטרתה שיפור הכושר האירובי (סבולת לב ריאה) באמצעות פעילות אירובית מגוונת (הליכה, ריצה, שחייה, משחקי כדור ועוד) בהתאם להעדפות הילד ומטרות האימון
  • חיזוק שרירים – שרירי ליבה, שיפור וחיזוק סבולת כוח, העלאת מסת השריר (היפרטרופיה), כוח מרבי, כוח מתפרץ ע”י עבודה בתרגילי התנגדות מותאמים ושימוש במגוון אביזרים, כגון TRX, משקולות חופשיים,סמיטמשיין, כייבל-קרוס, גומיות כוח ועוד.
  • שיפור הגמישות – תרגילי תנועה ומתיחות להקניית טווחי תנועה אופטימאליים.
  • עבודה ותרגול על קואורדינציה ושיווי משקל וטיפול בליקויי יציבה ושיפור התפקוד התנועתי.

 

💡 במסגרת התוכנית, אנו נצרף אותכם לקבוצת WhatsApp לליווי צמוד לאורך הדרך במטרה לספק תמיכה, מענה על שאלות, וליצור שיתוף מידע בין החברים בקבוצה ללא עלות נוספת.

תכנית ליווי ייחודית ומקיפה שבמסגרתה מטפלים בהעצמה של תחושת המסוגלות של הילד, חיזוק הדימוי העצמי וארגז כלים רחב שיתנו לילד / מתבגר את היכולת להצליח בשינוי.

 

הילד הוא לא “מבוגר קטן” ויש להתחשב במיוחדות שלו, טעות היא להעתיק תוכניות אימון מעולם המבוגרים, אימון ילד אינו אימון מבוגרים מוקטן.

👈 חשוב להבין שילדים עם עודף משקל נאלצים להתמודד עם הערות ומבטים מהסביבה שפוגעים בתפקוד היום יומי שלהם, פוגעים ברמת הלימודים, פוגעים בתדמית ובביטחון העצמי.

👈 אחוז גבוה מהילדים השמנים שלא יטופלו יהפכו בבגרותם למבוגרים שמנים עם מחלות רקע קשות עם סיכון גבוהה לסכרת.

👈 אצל הילדים כיום המסכים ניצחו את הפעילות הגופנית האמיתית. בנוסף אנו חיים בסביבה שמעודדת השמנה. אוכל מהיר ומתועש, תוכניות ופרסומות על אוכל בכול ערוץ תקשורתי שקיים, תרבות הרביצה, הילדים יושבים שעות מול המחשב, טלוויזיה והטלפון ופחות ופחות מניעים את הגוף.

👈 ששונה מאדם בוגר, חוסר פעילות גופנית ותזונה לקוייה פוגעת בהתפתחות ובגדילה, והנזק יכול להיות הרסני. בעיות גדילה והתפתחות פיזיולוגית, בעיות קשב וריכוז ובעיות בריאותיות שישפיעו על איך יהיו חייו הבוגרים.

👈 אצל ילדים מערכת השרירים מפגרת בשנה אחת אחרי השלד, כלומר הכוח חלש יותר ביחס לגודל הגוף, מערכת הלב קטנה יותר.

👈 אצל ילדים מערכות פנימיות מפגרות בשנה שנתיים אחרי השלד מערכות כגון נשימה ועוד.

👈 אצל ילדים קיימת אי התאמה וחוסר פרופורציה בין המערכות בגוף.

💡 מה שחשוב זה לחנך לתנועה ותנועה במרחב. אימון כושר לילדים יחזק את הביטחון העצמי של הילד, ויהווה את הבסיס ליציבה נכונה ומבנה גוף בריא.

 

זכויות יוצרים © 2023 כל הזכויות שמורות – אתי ועופר לקסמן

🏠 חזרה להתחלה

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
×

ברוכים הבאים לעופר ואתי לקסמן - האקדמיה לבריאות

× דברו איתנו...